5 Şubat 2011 Cumartesi

Akşam Aktiviteleri

Bu aralar işten gelir gelmez, kapı arkasında saklanıp beni bekleyen oğlumla en sevdiğimiz akşam aktivitelerinden biri, Jazz for Kids albümünden, Ella Fitzgerald'ın sıradışı "Old Macdonald" yorumu eşliğinde çılgınlar gibi dans etmek...Yerliler bile yetişemez hızımız ve orijinalliğimize:)))

Jazz for Kids albümünü İdil önermişti benim oğlanlar çok seviyor diye. Hakikaten çocukların güzel müzikle tanışmaları için iyi bir başlangıç. Muffin Man'i de çok sevdim ben, arabada bile dinliyorum. Öyle çok engin bir jazz bilgim yoktur ama severim pop-jazz'ı özellikle. Bu hafta bir de cazkolik sitesinde birkaç şarkısını dinleyip beğendiğim Elian Elias'ın bir albümünü aldım ve hiç pişman olmadım. Bu jazz işi hakikaten ayrı bir yorum işi ve en güzel jazz albümlerini, eğer bir Apple bilgisayarınız varsa, ITunes'e bağlanıp, buradaki şahane jazz radyolarından dinleyebilirsiniz.

Geçen Pazar da Barbara Streisand'ın Timeless-Live in Concert dvd'sini aldık ve izlerken mest olduk resmen. Bu nasıl bir sestir, nasıl bir zarifliktir, nasıl bir performans, nasıl bir tecrübedir... Koca sahneyi tek başına dolduran bir dev ve o devle bütünleşen deli bir insan seli...çok hoş bir atmosfer vardı ve insanlar bu olağanüstü sesi dinlerken ağlıyorlardı resmen. İşte dedim, asıl müzik dinleyicisi bu.

Deniz bile alıştı evdeki konser saatlerine, "anne, müzik koy" diyor gelip. Bir de olur olmaz müzikte dans edişi var ki...dans ederken bir bakıyoruz Süperman olmuş, kollar havada direkt koltukların üzerinde...Eee, 2.5 yaşındaki bir çocuk da ancak bu kadar uyum sağlayabilir, ne yapsın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder